Buďte u toho: Na Vrbici o víkendu odstartují dračí lodě i půjčovna plavidel

Foto/MěBo

BOHUMÍN – Koupací sezónu plánují tento víkend zahájit nejen mnohá koupaliště v Moravskoslezském kraji, ale třeba i ve městě Bohumíně, kde se budou konat v místní části Vrbice během soboty 4. května závody Dračích lodí.

“Sezónu vodních radovánek u vrbického jezera odstartují v sobotu závody dračích lodí. O den později pak otevíráme na stejném místě půjčovnu lodí,” oznámila jménem bohumínské radnice mluvčí Jana Končítková. Dále uvedla, že služby přístaviště, v němž kotví pět pramic a čtyři šlapadla, mohou zájemci využít až do konce září.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Chod půjčovny pro město zajišťuje místní spolek Vodáci Odry a Olše. Ve stánku na pláži pomohou jeho členové vyřídit turistům formality a poskytnou jim potřebné vybavení. Za půjčovné lze platit pouze v hotovosti a ceny se liší podle velikosti plavidla. Půjčovné se pohybuje mezi 90 až 150 korunami za půlhodinu, respektive od 150 až 250 korunami za hodinu.

Slevu 20% dostanou držitelé karty Těšínské Slezsko Region Card. „Provoz půjčovny jsme si v testovacím režimu vyzkoušeli už loni. Během šesti víkendů si nová atrakce našla příznivce a zaznamenala bezmála 140 výpůjček,“ informoval místostarosta Bohumína Lumír Macura.

Nyní už půjčovnu čeká ostrý provoz, a to každý víkend od pátku do neděle a také během státních svátků. „Pořídili jsme další dvě šlapadla, o která byl loni velký zájem. Dále nabízíme pět pramic různých velikostí pro tři až pět osob,“ upřesnila vedoucí organizačního odboru bohumínské radnice, Miroslava Šmídová.

Novinkou letošní sezóny je možnost elektronické rezervace na městském webu v sekci Volný čas v rubrice Vodáctví. Tamtéž najdou zájemci o výpůjčku veškeré potřebné informace.