Žena z Karvinska skončila po nehodně na kole v umělém spánku

Foto/px

KARVINSKO – Záchranu cyklistky, kterou našli ve středu s poruchou vědomí vedle jejího kola, mají za sebou zdravotničtí záchranáři v Karviné.

“Případ se stal ve středu 15. června večer. Operátor přijal oznámení o nehodě  po dvacáté hodině. Na místo hned vyjely dva pozemní zdravotnické týmy. První záchranáři dorazili na pomoc čtyři minuty po převzetí výzvy k zásahu,” sdělil mluvčí záchranářů, Lukáš Humpl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dvaašedesátiletou ženu našli záchranáři ležící u jízdního kola, na němž cestovala. “Se záchranáři pacientka následně komunikovala. Celkové okolnosti nasvědčovaly na náhle vzniklé interní postižení ženy s krvácením do mozku,” popsal dále Humpl.

Zasahující lékařka musela pacientku uvést do umělého spánku a zajistit intubací. Zároveň ji převedla na přístrojem řízené dýchání. Ve vážném stavu byla poté žena přepravena na urgentní příjem ostravské Městské nemocnice.