Zabitím novorozence a pobouřením veřejnosti skončil tajný porod 15leté dívky ve Frýdku-Místku

Foto/raš/Frýdek-Místek/Ilustrační foto

FRÝDEK-MÍSTEK / Z násilného trestného činu vraždy a hrozby trestu odnětí svobody až na deset let je nyní obviněná mladistvá dívka. Teenagerka před týdnem ve Frýdku-Místku tajně porodila, dítěte se pak z neznámé příčiny zbavila vhozením do popelnice.

Vlnu nepochopení a spoustu hořkosti následně vyvolal čin u veřejnosti. „Obávám se, že selhala základní funkce rodiny. Jak mohli být lhostejní rodiče, škola i kamarádi, že si nikdo nevšiml těhotenství? Dívka se mohla trápit, svědčí to o úplném nezájmu rodiny,“ rozhořčila se paní Kamila N. z Frýdku-Místku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dalším lidem z blízkého okolí není jasné, proč dívka řešila situaci natolik radikálně. „Kroutím hlavou nad fungování dnešního světa. Vždyť v České republice máme tolik babyboxů. Tento čin nebyl vůbec nutný, vždyť tolik lidí si přeje dítě a nemohou ho mít,“ popsal své první dojmy pan Rudolf L. poté, co o případu informovala policie.

Trestný čin v souvislosti s úmrtím novorozeného dítěte v okrese Frýdek-Místek prověřovali policisté od minulého týdne. Záležitost nyní skončila na stole krajských kriminalistů.

„Dívka už je obviněná z trestného činu vraždy. Z důvodu jejího nízkého věku ale nebudeme k tomuto případu poskytovat další informace,“ řekla k případu policejní mluvčí Pavla Jiroušková.