S otravou jídlem skončilo v nemocnici 17 účastníků dětského tábora na Bruntálsku

Foto/raš

BRUNTÁLSKO – Krajští zdravotničtí záchranáři potvrdili, že během posledního víkendu vyjížděli k případu hromadného ohrožení zdraví do Vrbna pod Pradědem.

“Naše operační středisko dostalo informaci o větším počtu osob s příznaky otravy 9. července před dvacátou hodinou,” informoval mluvčí záchranářů Lukáš Huml.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zdravotníci z několika centrál na Opavsku vyjeli na pomoc do dětského tábora ve Vrbně. Na místě se nacházelo 17 lidí se zdravotními obtížemi, z toho bylo 15 dětí. “Jednalo se především o zažívací obtíže provázené nevolností, zvracením, průjmy a zvýšenou tělesnou teplotou,” popisuje dále Humpl.

Zdravotníci ošetřili celkem sedmnáct osob, polovina z nich byla ve věku mezi sedmi a čtrnácti lety. Záchranáři následně transportovali sedm pacientů na dětskou ambulanci krnovské nemocnice, stejný počet na infekční oddělení opavské nemocnice. Tři pacienti skončili ve Fakultní nemocnici Ostrava.