Obyvatelé Bohumína hlasovali: Budou mít kvalitnější zdravotnictví a další zeleň

Foto/Bohumínská městská nemocnice

BOHUMÍN – Ve veřejné anketě rozhodli občané Bohumína o nejdůležitějších věcech, které má pro ně vedení města v budoucnu zajišťovat. Město vyjde občanům vstříc a po nejbližších osm let se zaměří hlavně na modernizaci bohumínské nemocnice, která získala s 850 hlasy v anketě první místo.

Hlasování probíhalo během května a června 2022 a zapojilo se do něj přes 1 500 lidí. “Nejvíce preferencí získala modernizace Bohumínské městské nemocnice,” potvrdila výsledek ankety mluvčí města Jana Končítková. Dále informovala, že dotazník město spustilo kvůli aktualizaci strategického plánu, do nějž zahrnuje vize města až do roku 2030.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Vždy dáváme lidem možnost se spolupodílet na plánování změn ve městě. Každý respondent mohl zvolit až pět oblastí z celkových třinácti. Zdravotní péče, která u lidí zvítězila není samozřejmostí, což se v poslední době projevuje zejména v oblasti stomatologie,” konstatoval starosta města Petr Vícha.

Město plánuje spolu s vedením nemocnice otevřít v roce 2023 novou zubní kliniku se třemi ordinacemi spolu s centrem pro dentální hygienou. Navíc se už letos v nemocnici zpřístupní pacientům nový ambulantní trakt s centrální čekárnou.

Na druhém místě s 540 hlasy skončila oblast životního prostředí zaměřená na zeleň ve městě. “Jsme připraveni směřovat městské peníze do založení nových zelených ploch a revitalizace těch stávajících,“ uvedl místostarosta města Lumír Macura.

Město vydá ročně na veřejnou zeleň přes 14 milionů korun. Po zhruba ročním dendrologickém průzkumu aktuálně v Bohumíně připravují rozsáhlý projekt na proměnu největšího parku – Petra Bezruče. V plánu je i obnova parčíků u evangelického kostela a také u nádraží.

Třetí nejoblíbenější oblastí, která dostala 538 hlasů, je bezpečnost v dopravě, následována investicemi do rekreace a také do sociálních služeb a seniorů.