Motorkáři pozor! V Ostravě teď najdete první dráhu pro výcvik motorkářů v ČR

Foto/Ostrava

OSTRAVA – Ostrava se jako první město v České republice může chlubit motoplochou, která je speciálně připravená a vybavená pro řidičský výcvik a závěrečné zkoušky motocyklistů.

Plocha byla před několika dny dokončená v areálu Centra bezpečné jízdy LIBROS. Zároveň došlo také na rekonstrukci přilehlé budovy pro zázemí zkušebních komisařů, majitelů autoškol a jejich klientů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Tato jízdní plocha je akreditovaná ke zkouškám uchazečů o řidičské oprávnění, je k dispozici i pro závěrečné i cvičné jízdy. „Především jsme chtěli udělat účinný krok ke snížení počtu dopravních nehod a smrtelných zranění motocyklistů nejen na území našeho města,“ uvedla náměstkyně primátora pro investice Zuzana Bajgarová, které se na projektu finančně podílelo.

„Výcvik a příprava nových řidičů motorek se v tuzemsku bere jaksi okrajově, snad proto jsou pak jízdní dovednosti nováčků v silničním provozu tak nízké. Sofistikované cvičné jízdy před závěrečnými zkouškami určitě přispějí k lepší kondici nových řidičů,” uvedl náměstek primátora Ostravy pro dopravu Miroslav Svozil.

Na místě se počítá také se školením uživatelů elektrických mopedů, skútrů, elektrokol a dalších moderních dopravních prostředků individuální přepravy.

Plocha v provozu celoročně a poslouží také všem motorkářům, kteří už sice řidičský průkaz mají, ale chtějí se zdokonalit v bezpečném ovládání svého jednostopého stroje. Instruktoři chtějí do výcviku zařadit také smykovou desku a terénní jízdy na stávajícím polygonu.