Dávka prachu i hluku pro Ostravany: Vysokou pec “dvojku” brzy sfoukají

Foto/Práce v huti/px

OSTRAVA – S téměř týdenním předstihem oznámila ostravská huť Liberty, že plánuje v posledních dnech měsíce července odstávku své vysoké pece číslo dvě. Obyvatelům města sfoukávání pece přinese dávku prachu i hluku.

Proces sfoukávání začne 25. července ve večerních hodinách. “Následující den tj. 26. července v odpoledních hodinách, po odpojení vysoké pece od plynové sítě, může dojít ke krátkodobému zvýšení hlučnosti a prašnosti v okolí areálu společnosti,” informovala o situaci na webu Města Ostravy mluvčí Gabriela Pokorná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pec čeká plánovaná oprava za 233 miliónů korun. Ostatní části huti ale zůstávají v provozu. Jak informovala společnost Liberty, snižovat se nebude kvůli této odstávce vysoké pece ani počet zaměstnanců.

Z pece bude napřed vypuštěn kompletní obsah. Součástí rozsáhlých oprav pak bude třeba výměna chladnic, oprava sazebny včetně modernizace detekčního systému i opravy ocelových konstrukcí.