Očkování bude probíhat vždy první čtvrtek v sudém měsíci v dopoledních hodinách. Nejbližší termíny jsou 6. února a 3. dubna od 9:00 do 11:00. Rodiče musí očkování domluvit předem, nejlépe v týdnu před plánovaným termínem, aby mohla nemocnice zajistit potřebné vakcíny. Služba je pro klienty všech zdravotních pojišťoven zdarma.
„Jedná se o obvyklé očkování, jako je hexavakcina, MMR, očkování proti pneumokokovým a meningokokovým nákazám, proti rakovině děložního čípku, proti klíšťové encefalitidě a další běžná dětská očkování. Tato očkování standardně zajišťuje právě praktický lékař pro děti a dorost. Kvůli jejich nedostatku ale řada dětí svého praktika nemá,“ uvedla primářka dětského oddělení Lenka Dvořáková.
Mohlo by vás zajímat
Nemocnice tímto krokem pomáhá rodičům, kteří se ocitli v obtížné situaci. Děti bez registrovaného praktika často pocházejí z rodin, jejichž lékař ukončil praxi, nebo jsou z regionů, kde je vysoký počet ordinací s naplněnou kapacitou.
Objednávky se provádí telefonicky na čísle 379 710 224 denně od 6:00 do 18:00.

