Na Domažlicku padlo několik pokut
První z akcí se uskutečnila 17. února na Domažlicku. Kontroly se dotkly 180 osob a 240 dokladů a veřejných listin. Zjištěná pochybení vyústila ve tři přestupky, za které byly uloženy pokuty v celkové výši čtyř tisíc korun.
Ubytovací zařízení v Tachově prošla kontrolou

V neděli 22. února se pozornost přesunula do Tachova, kde se kontroly zaměřily především na ubytovací zařízení. Policisté navštívili sedm objektů, ve kterých bylo prověřeno 162 osob. Zjištěny byly dva přestupky – jeden vyřešený na místě, druhý čeká další projednání v rámci pobytové agendy.
V Plzni se objevil padělaný doklad
Ve stejný den pokračovaly kontroly také ve Plzni. Ve dvou ubytovacích zařízeních prošlo kontrolou 143 osob a celkem 535 dokladů.
„Odhalili jeden padělaný doklad a na základě zjištěných skutečností zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny,“ uvedla policejní mluvčí Iva Vršecká.
Kontroly budou pokračovat i v dalších týdnech

Podobné preventivní akce mají v Plzeňském kraji pokračovat i nadále. Jejich cílem zůstává nejen dohled nad dodržováním pobytových povinností, ale také prevence závažnějších forem protiprávního jednání.