Konec zdlouhavého vykládání
Nový sběrný dvůr vzniká u Globusu a nabídne úplně jiný komfort než ten stávající. Hlavní změna?
„Budou moci přijet autem po rampě a z vyvýšeného stanoviště shazovat odpad do kontejnerů,“ popsal první náměstek primátora Pavel Bosák.
Město modernizuje třídění odpadu
Plzeň přitom nejde jen jedním projektem. Postupně modernizuje celé odpadové hospodářství – nové nebo opravené dvory už fungují i v dalších částech města.
„Bude to moderní zařízení se snadnou obslužností a dobrou dostupností,“ uvedl primátor Roman Zarzycký.
Lepší příjezd i méně zmatků
Součástí stavby jsou i úpravy okolních ulic, aby se k areálu dalo pohodlně dostat a nevznikaly kolony. Cílem je, aby lidé zvládli odpad odvézt rychle, bez stresu a zbytečného čekání.
Hotovo má být příští rok
Stavba už běží a dokončení se plánuje na konec roku 2026. Do té doby musí lidé využívat jiné sběrné dvory ve městě. Výsledek by ale měl stát za to – rychlejší odbavení, přehlednější systém a hlavně mnohem pohodlnější třídění odpadu pro všechny.

