Most z roku 1912 je důležitou spojnicí v rámci města, jeho technický stav je však nevyhovující. Rekonstrukce bude probíhat pod dohledem památkářů, s nimiž byl projekt konzultován. Podle radního pro oblast silniční dopravy Josefa Pátka se k mostu přistupuje co nejšetrněji: „Vzhledem k tomu, že jde o chráněnou památku z roku 1912, přistupujeme k její omlazovací kúře co nejšetrněji. Projekt jsme konzultovali s památkáři, kteří samozřejmě budou na práce dohlížet.“
Dříve než začnou samotné opravy, stavbaři zahájí výstavbu kolektoru pod řekou, do kterého se přeloží stávající sítě. „Uvědomujeme si, že to život ve městě trochu zkomplikuje, za což se předem omlouvám. Ujišťuji ale, že to bude pouze na nezbytně dlouhou dobu. Rekonstrukce této ceněné stavby s okouzlující secesní výzdobou je nesmírně důležitá,“ uvedl dále Josef Pátek.
Mohlo by vás zajímat
Most býval dříve součástí silnice první třídy. Středočeský kraj ho do své správy převzal s podmínkou, že se na opravě bude finančně podílet i stát. Aktuálně se připravuje výběrové řízení na zhotovitele.

