Znělo to jako pohádka. Investice, která slibovala výdělek 20 tisíc korun týdně, zaujala 57letou ženu natolik, že na ni bez váhání zareagovala. Na sociálních sítích narazila na reklamu s tváří známého českého politika, který doporučoval výhodné zhodnocení peněz – stačilo jen zaplatit vstupní poplatek 6 tisíc korun.
Po vyplnění registračního formuláře ji obratem kontaktoval údajný finanční poradce, který ji „odborně“ provedl celým procesem. Žena získala přístup ke svému investičnímu účtu, kde mohla sledovat rostoucí výnosy. Grafy vypadaly přesvědčivě, a tak postupně posílala další peníze. Během několika týdnů podvodník z ženy vylákal celkem 800 tisíc korun.
Mohlo by vás zajímat
Když chtěla investované peníze vybrat, poradce požadoval dalších 150 tisíc jako „výběrový poplatek“. „To už ale žena odmítla a vytušila, že zřejmě žádné peníze nevydělala, ale naopak prodělala a proto dostavila se na policejní služebnu věc oznámit,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Truxa s tím, že policie zahájila trestí řízení za přečin podvodu. Pokud pachatele dopadnou, hrozí mu až pětiletý pobyt za mřížemi.

