Nový český film inspirovaný skutečným příběhem Michaely Duffkové nabízí hluboký a autentický pohled na problematiku ženského alkoholismu a jeho dopady na život a rodinu. Diváky přitahuje svým silným sociálním tématem, citlivým zpracováním a strhujícím hereckým výkonem Terezy Ramba.
Snímek Zápisník alkoholičky má také výraznou zlínskou stopu – režisér Dan Svátek je absolventem zdejší filmové školy, jedním z koproducentů je pak zlínská společnost IS Produkce. „Věřili jsme, že navážeme na předešlé úspěchy našich snímků v rámci návštěvnosti v kinech a dopomůžeme osvětě a diskusi o alkoholismu u žen,“ uvedl Martin Gazda, majitel IS Produkce, která se v minulosti koprodukčně podílela například na diváky oceněném filmu Úsměvy smutných mužů.
Zájem předčil očekávání, pochvalují si provozovatelé kin
Návštěvnost si pochvalují i provozovatelé kin ve zlínském regionu. „Od Alkoholičky jsme si slibovali hodně a naše očekávání byla v plné míře splněna. Dostali jsme skvělý český film, který je divácky velmi atraktivní a reflektuje silné sociální téma. Herecký výkon Terezy Ramba je naprosto fenomenální,“ ocenil Michal Gaja z Golden Apple Cinema Zlín.
„Za poslední dobu padl díky tomuto filmu návštěvnický rekord. Promítání Zápisníku alkoholičky navštívilo 588 lidí. Takovou návštěvnost jsme nečekali. Pro velký úspěch promítáme film ještě jednou, a to 22. srpna,“ potvrdila ředitelka letního kina v Hulíně Jarmila Zakravačová.
Souhlasí s ní i Tomáš Marvan z kina v Boskovicích: „Čekali jsme, že to bude divácký hit. Zájem ale předčil všechna naše očekávání. Na zatím čtyři odehrané projekce přišlo do našeho letního kina 2950 diváků.“
O IS Produkci
IS Produkce založená Martinem Gazdou v roce 2008 je dnes největší mimopražskou produkční agenturou. Zaměstnává 40 odborníků a specializuje se na natáčení celovečerních filmů, prezentačních filmů, reklamních spotů a na umělou inteligenci. Mezi její klienty patří významné společnosti jako Česká národní banka, Blue Style či Notino. Je koproducentem českých filmů, Zápisník alkoholičky je už dvanáctým z nich.
V minulých letech se podílela na vzniku filmů jako Úsměvy smutných mužů (2018), Můj příběh (2020), Smečka (2020), Největší dar (2022) nebo Dvě slova jako klíč (2023). Dlouhodobě spolupracuje také s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně a podporuje studenty Fakulty multimediálních komunikací.
Mohlo by vás zajímat



