Služební pes šel najisto: Ve vlaku našel kufr plný drog

PLZEŇ-DOMAŽLICE – Tučný obsah se nalézal v kufru a tašce, který při kontrole vlaku na trase Domažlice – Plzeň objevili plzeňští celníci za pomoci šikovného služebního psa u jednoho z cestujících.

Speciálně vycvičený pes Zipp k vyhledávání drog označil příruční tašku přes rameno a kufr patřící čtyřiadvacetiletému muži české národnosti. Důkladnou kontrolou celníci v podezřelých zavazadlech našli plastový sáček s obsahem sušené zelenohnědé rostlinné látky (186,21 g), dále zelené plechové krabičky se žlutobílou krystalickou látkou (25,62 g) a plechovou krabičku s obsahem bílé látky (26,75 g).

Provedený narkotest reagoval pozitivně a kontrolovaná osoba potvrdila, že se jedná o marihuanu, pervitin a kofeinové tablety. „V zavazadlech se dále našla papírová krabice s injekčními stříkačkami, plastové sáčky a malá mobilní váha. V peněžence, kterou cestující předložil ke kontrole, byla hotovost v částce 4 300 Eur a 5 588 korun. Případ byl předán k dalšímu šetření Policii ČR,“ potvrdila informaci mluvčí celníků Marcela Kašparová.

Zdroj: Celní správa ČR