Staňte se na jeden den ošetřovatelem nejen exotických zvířat v Zooparku Stěžery

Cestovat za exotickými zvířaty nemusíte až do Afriky. Na okraji obce Stěžery nedaleko Hradce Králové můžete navštívit rodinnou zoologickou zahradu, kde máte zvířata ze všech koutů světa přímo na dosah ruky. Některá si můžete pohladit i nakrmit, ale především se dozvíte, jak je chránit.

V rodinném zooparku, rozkládajícím se přibližně na ploše 3 ha, vás čeká procházka a setkání se zvířaty, jejichž chovem se majitelé zabývají více jak 25 let. Svou činností tak pomáhají zachránit ohrožené druhy pro další generace. Uvidíte zde papoušky Jižní Ameriky, živočichy z australského kontinentu, klokana rudého, zebru, pumu americkou, minishetlandské pony, osla domácího, kozy girgentánské, lamy alpaky, surikaty, lemury kata a mnoho dalších. Jsou zde i výběhy pro buvoly, velblouda dvouhrbého, koně a poníky.

Zoopark Stěžery. Zdroj: zoostezery.cz pro novinykraje.cz
Zoopark Stěžery. Zdroj: zoostezery.cz pro novinykraje.cz

Zvířata jsou na lidi zvyklá, tak se nemusíte bát si je pohladit i nakrmit. Ráda si smlsnou na ovoci, zelenině i pečivu. Všechny dobroty pro zvířata dostanete v zooparku. Zaplacením vstupného přispějete na provoz a krmení.

U vstupu do parku se nachází moderní ekocentrum s přednáškovými sály a také malé terárium i ubikace lemurů. Expozice zvířecích obyvatel se neustále rozrůstá a postupně přibývají další. Nejnovějším přírůstkem je například sameček gibona lar, který má ve své voliéře spoustu lan a prolézaček, a tak vám předvede různé akrobatické kousky.

Tento výlet můžete podniknout i s kočárky, neboť cesty vedou prakticky po rovině a pro děti jsou zde přichystaná hřiště ke hrám. Udržovaná a hezká minizoo nabízí všudypřítomný klid a pohodu.

Místo

Královéhradecký kraj, okres Hradec Králové, Stěžery

GPS Zooparku Stěžery: 50.2139833N, 15.7547372E
Parkovat můžete přímo u areálu.

Kontakt

Zoopark Stěžery, o.p.s.
Malá strana 50, 503 21 Stěžery
tel.: +420 776 66 99 00
e-mail: zoostezery@seznam.cz
www.zoostezery.cz

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba je celoroční, každý den od pondělí do pátku 10 – 16 hodin, sobota a neděle 10 – 17 hodin.

Vstupné slouží jako příspěvek na krmení a provoz. Dospělí zaplatí 100 Kč, děti 50 Kč.

Kde se najíst?

Pivovar Štajner a Beránek, s.r.o.
Zámecká, 503 21 Stěžery
tel.: +420 778 466 226
e-mail: petrdaniel@email.cz
www.pivovarberanek.cz

Kde se ubytovat?

Penzion a restaurace U Růže
Pražská 123, 500 04 Hradec Králové
tel.: + 420 495 535 527, + 420 702 016 700
e-mail: restauraceuruze@seznam.cz
www.uruze.cz