Taxikář se dopustil několika prohřešků. Jeden z cestujících skončil v kufru

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Čtyřicetiletý řidič taxislužby se v krajské metropoli v pondělí nad ránem dopustil hned několika prohřešků proti zákonu. Skutečnost, že při jízdě neměl viditelně umístěný průkaz řidiče taxislužby, byl přitom nejméně závažný přestupek. Jeden z cestujících navíc skončil v kufru vozidla.

V pondělí 2. prosince 2019 v půl třetí ráno spatřil operátor městského kamerového systému na Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích vozidlo taxislužby, do kterého právě nastoupili čtyři cestující. „Řidič vozu však po několika desítkách metrů zastavil a přibral dalšího spolucestujícího. Ten však nenastoupil jako běžný pasažér a s vědomím řidiče si vlezl do zadního nákladového prostoru,“ popsala mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková.

Jakmile za ním zapadlo víko, řidič se opět rozjel a odjížděl směrem do Mánesovy ulice. Tady už ho však zastavila hlídka městské policie. Jak se ukázalo, za volantem seděl čtyřicetiletý muž z Českých Budějovic. Jak uvedla mluvčí strážníků Věra Školková, řidič vozidla taxislužby se strážníkům svěřil, že své cestující zná, proto přistoupil na „nepovolenou“ jízdu pátého spolucestujícího v zadním prostoru vozidla.

Kromě porušení bezpečnosti při přepravě osoby v kufru vozidla zjistili strážníci i další přestupky. Řidič neměl viditelně umístěný průkaz řidiče taxislužby. „Nejzávažnějším prohřeškem proti zákonu však bylo řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu. Řidič nadýchal 0,16 a 0,14 promile,“ uvedla Školková. Další jízdu mu zakázali přivolaní policisté.

Za řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu čeká řidiče pokuta od dvou a půl tisíce do dvaceti tisíc korun. Za volant motorového vozidla pak neusedne po dobu 6 měsíců až 1 roku.