Parta mužů zbila a okradla v Praze chodce. Skončil v nemocnici

PRAHA – Šestice mužů v přesile zaútočila na ulici na muže a kopala ho i ve chvíli, kdy napadený ležel na zemi. Zraněný muž skončil v nemocnici. Drsné přepadení zaznamenala pouliční kamera. Skupinu útočníků před incedentem zaznamenala rovněž bezpečnostní kamera v obchodě. Poznáváte je?

Incident, kdy parta šesti mladíků napadla jim neznámého muže, se stal v neděli krátce před pátou hodinou ráno v Husinecké ulici v Praze 3. Sedmadvacetiletého muže nejdřív fyzicky napadli a pak oloupili.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Celému incidentu předcházela slovní rozepře mezi skupinkou podezřelých a poškozeným. Ten si chtěl celou situaci zaznamenat na svůj mobilní telefon, což vedlo k eskalaci a poškozený začal před skupinkou ustupovat a následně i utíkat,” uvedla mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Útočníci muže pronásledovali, a když ho dostihli, podkopli mu nohy, až upadl na zem. „Okamžitě byl dosud neznámými muži fyzicky napaden několika ranami pěstí do hlavy a dále kopy do oblasti těla. Po napadení mu některý z útočníků odcizil peněženku a mobilní telefon. Poškozený utrpěl zranění, která si vyžádala převoz do nemocnice,” dodala Syřišťová.

„Pokud podezřelé poznáváte nebo víte, kde by se mohli zdržovat, ozvěte se prosím neprodleně na linku 158,” doplnila mluvčí s dodatkem, že případ policie prověřuje jako loupež, za kterou podezřelým hrozí až desetiletý pobyt ve vězení.