Domov pro seniory v Července čeká přístavba

LITOVELSKO – Nové pokoje, nová jídelna a zázemí pro personál. To vše by mělo vzniknout v nové přístavbě Domova pro seniory v Července na Litovelsku. Pokud bude vyhlášen vhodný dotační titul, mohlo by se začít stavět příští rok.

Projekt výstavby nového objektu připravuje Olomoucký kraj v Domově pro seniory v Července na Litovelsku. „Projekt řeší zkvalitnění péče, tedy především výrazné zvýšení pobytového standardu, výstavbou jedno a dvoulůžkových pokojů přibližně pro třicet až třicet pět klientů, včetně zázemí sociálních služeb a podmínek pro personál. Je to jeden z našich důležitých dílčích kroků v dlouhodobém plánu humanizace sociálních služeb,“ uvedl Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sociálních věcí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nový objekt by měl vyrůst na místě stávající hospodářské budovy, která bude zbourána. Na jejím místě vyroste dvoupodlažní dům. Přízemí bude využíváno jako prádelna, zázemí údržby, sklady a garáže. „Ve druhém patře a podkroví jsou navrženy pokoje s vlastním sociálním zařízením. Chybět nebude ani jídelna, centrální koupelna, prostor pro skupinové cvičení a sesterny,“ poznamenal ředitel Domova pro seniory Červenka Josef Piska s tím, že v současnosti zařízení obývá 165 klientů a má 95 zaměstnanců.

Aktuálně je projekt ve fázi tvorby projektové dokumentace a získávání příslušných dokladů a povolení. „Předpokládané náklady činí přibližně 160 miliónů korun. Olomoucký kraj v tuto chvíli čeká na vhodný dotační titul, z něhož by mohl na stavbu čerpat finance. Pokud bude výzva v letošním roce vyhlášena, mohly by být stavební práce zahájeny nejdříve v druhé polovině příštího roku,“ doplnil Ivo Slavotínek.