Dealerka zásobovala Telčsko pervitinem, hrozí jí vysoký trest

TELČ – V rukou jihlavských kriminalistů skončila jednatřicetiletá recidivistka, která se více než půl roku věnovala na Telčsku a v okolí distribuci pervitinu. Ženu, která byla v podmínce, obvinili policisté z trestného činu.

Drogy prodávala mladá žena z Jemnicka lidem na Telčsku od konce loňského roku. „Pervitin od ní získali další mladí lidé, drogy jim poskytla minimálně v sedmdesáti případech,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Dealerku zadrželi policisté ve středu 20. července a vzápětí byla obviněna ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Žena, která je sama drogově závislá, byla již v minulosti soudně trestaná. Ani to, že byla od posledního odsouzení v podmínce, jí však v prodeji pervitinu nezabránilo.

Jednatřicetiletá žena je stíhaná na svobodě. „Za trestnou činnost jí lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ dodala mluvčí.