Projděte se středověkem na Táborských setkáních

TÁBOR – Víte, jak vypadal Tábor za vlády Jana Žižky z Trocnova? Nyní to můžete zažít na vlastní kůži! Historické centrum města totiž zanedlouho ožije průvody v historických kostýmech, tržištěm a uvidíte i středověký špitál. Začíná totiž mezinárodní historický festival Táborská setkání.

V centru města potkáte průvod v historických kostýmech, objevíte uličku hříchů a jistě se zastavíte i na středověkém tržišti. Zjistíte, jak to chodilo ve středověkém špitále, či jak vypadalo středověké ležení. Vystoupení skupin historického šermu doprovodí i rytířský turnaj na koních a k tomu všemu vám zahraje středověká, duchovní, ale i současná hudba. Chcete se stát práčetem ve městě Tábor? Vyzvedněte si tajnou mapu a společně s rytířem Rolandem se vydejte na cestu. Nebo bude vaše děti lákat spíš dobrodružná hra v okolí augustiniánského kláštera? Pokud jim řeknete, že během ní zjistí, zda jsou mniši tiší, určitě se do ní rádi zapojí.

Nejen to vás čeká v centru jihočeského Tábora od 16. září. Táborská setkání nabídnou i komentované prohlídky radnice či památníku dr. Edvarda Beneše v Sezimově Ústí, výstavu Nejkrásnější české knihy a ražbu husitských flútků.