Kroměřížskou radnici a hotel rozzáří videomapping

Ilustrační foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Jedna z hlavních atrakcí kroměřížského vánočního programu je za rohem. V sobotu 10. prosince rozzáří projekce historickou budovu radnice a hotel U Zlatého kohouta na Velkém náměstí. „Poprvé se návštěvníci trhů mohou na videomapping těšit v 17 hodin, druhá projekce je plánována na 18.30 po koncertu Davida Kollera. Věřím, že si společně tohle působivé představení užijeme,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Scénář videomappingu se točí kolem čtyř svící, které budou představovat Naději, Víru, Zastavení a Lásku. „Svíčky se budou objevovat postupně, více v tuto chvíli prozrazovat nebudeme,“ řekla s úsměvem Petra Svačinová, vedoucí radničního odboru Útvar tajemníka, který vánoční trhy na Velkém náměstí pořádá.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Videomapping doplní stylovou světelnou výzdobu zahrnující vstupní bránu, osm metrů vysoký světelný kužel symbolizující vánoční strom, nasvícenou kašnu a světelné nebe, které se rozprostře nad hlavami návštěvníků trhů. Zhruba dvě desítky stánků se sortimentem zaměřeným na dobré jídlo a pití a na drobné zboží spojené s Vánocemi budou otevřeny už od 10 hodin. Chybět nebude ani oblíbený slaměný betlém či vánoční hrnečky.

Vánoční trhy na Velkém náměstí potrvají až do 22. prosince. Po celých 13 dnů je doplní i kulturní program, který kromě koncertů nabídne pohádky, dílničky, zimní kino, programy dětí ze základních škol i místních folklorních a pěveckých souborů. „Jedním z hlavních lákadel pak bude na zlatou neděli koncert zpěvačky Anny K.,“ dodala Svačinová.