Kino Oko v Šumperku promítne dva špičkové balety z Londýna 

Budova Royal Opera House v Londýně, foto Wiki Commons

ŠUMPERK – V prosinci nabídne kino  Oko v Šumperku výjimečný komponovaný večer Diamantová oslava, jenž ukáže pestrost repertoáru tradičních, historických i moderních děl. V adventním čase pak nebude chybět ani diváky milovaný Louskáček. Obojí z londýnského Royal Opera House.

Oslnivý komponovaný večer ukáže šíři a rozmanitost repertoáru Královského baletu klasických, moderních i historických děl. Půjde o světové premiéry krátkých baletů Pam Tanowitzové, Josepha Toongy a Valentina Zucchettiho. Poprvé v Royal Opera House bude uveden balet For Four Christophera Wheeldona a program doplní i Diamanty George Balanchina.Diamantovou oslavu nabídne kino Oko divákům v úterý 13. prosince od 18 hodin a Čajkovského pohádkový Louskáčka ve čtvrtek 22. prosince od 17.20 hodin. “Součástí obou projekcí bude úvodní i přestávkový program přímo z Londýna, který dovolí nahlédnout do zákulisí jednoho z nejprestižnějších operních domů světa,“ zve na balet do kina Oko jeho ředitel Kamil Navrátil. Vstupenky můžete koupit online na Diamantovou oslavu ZDE a na Louskáček ZDE.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.