Onkologičtí pacienti mají ve zlínské nemocnici novou pohodlnou čekárnu

Marek Šikula. Foto: KNTB

ZLÍN – Čekárna na zlínské onkologii září novotou. Doplnily ji speciální sedačky za půl milionu korun, které díky použitým materiálům umožní pacientům bezbolestně sedět i několik hodin. Pořídit se je podařilo s přispěním projektu Pomáháme onkologii.

Projekt vznikl v roce 2015 jako jedna z aktivit v rámci společenské odpovědnosti firem. Díky tomu se rozjela dlouhodobá podpora Komplexního onkologického centra Baťovy nemocnice. „Cílem projektu je získat finanční prostředky, které pomáhají zvýšit komfort pacientům během velmi náročné a nepříjemné léčby. Za těch sedm let se nám povedlo zajistit už více než tři miliony korun, které posloužily k výbavě dvou čekáren u onkologických ambulancí, zakoupení dvou přenosných kyslíkových přístrojů, speciálních polohovacích lůžek, pump na podporu oběhu krve, ultrazvuku a speciálních lehátek do dvou aplikačních místností,“ vyjmenoval aktivity projektu Pomáháme onkologii jeho zakladatel, dlouholetý organizátor a podporovatel Marek Šikula.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Za projektem Pomáháme onkologii a získanými finančními prostředky stojí řada lidí i pořádaných akcí. Největší z nich je již tradiční letní festival Bundy zelený, různé aukce, prodejní aktivity i podpora firem ze Zlínského kraje. Nejbližší aktivitou bude benefiční koncert „I hudba může pomoci“, jehož pátý ročník se uskuteční v březnu 2023.

Foto: KNTB