Policisté kontrolovali rekreační chaty v okolí Vranovské přehrady

Foto: Policie JMK

ZNOJMO – V okolí Vranovské přehrady  kontrolovali policisté v minulém týdnu rekreační chaty. Zjistili jen dvě závady.

Minulý týden provedli policisté kontrolu rekreačních objektů v okolí Vranovské přehrady. Podařilo se jim zkontrolovat téměř dva tisíce chat. Pouze u dvou chat zjistili závady. „Jednalo se o pootevřená okna, proto jsme majitele ihned telefonicky vyrozuměli. Všem ostatním jsme na místech zanechali lístek s termínem provedené kontroly. Zbývající část z celkového počtu asi čtyři a půl tisíce chat provedeme před zahájením rekreační sezóny v průběhu dalších dnů a týdnů,“ informovala policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Akce se účastnili policisté obvodního oddělení Vranov nad Dyjí, speciální pořádková jednotka, psovodi se psy i policisté na koních.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nejčastěji vnikají pachatelé do chat násilným překonáním dveří a oken. Věnujte proto dostatečnou pozornost jejich zabezpečení. Odstraňte viditelně umístěné cenné předměty, dostupné žebříky nebo různé nářadí, které by mohlo posloužit k násilnému vniknutí dovnitř. „Cennější věci rozhodně nenechávejte přes zimu v rekreačním objektu. Buďte obezřetní a nedávejte zlodějům šanci,“ doplnila Drahokoupilová.