Policisté pátrají po svědcích smrtelné havárie cyklisty v Táboře

Tragická nehoda cyklisty v Táboře (zdroj Policie ČR)

TÁBOR – Táborští policisté se obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc při objasnění průběhu havárie cyklisty. Ta se stala v Táboře v první polovině září. Cyklista narazil do stojícího nákladního automobilu. Muž v seniorském věku utrpěl vážné zranění hlavy. Po transportu do nemocnice zemřel.

K nehodě došlo 10. září 2023 v době kolem šesté hodiny podvečerní v Soběslavské ulici v Táboře (o nehodě jsme informovali zde). „Cyklista, jedoucí na jízdním kole značky Shimano Alpine, se pohyboval ve směru od Sezimova Ústí do centra města, přičemž došlo ke kolizi se stojícím nákladním vozidlem značky Ford Tranzit. Po pádu na vozovku došlo k jeho zranění, se kterým byl transportován do nemocnice, kde následně zemřel,“ popsala policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté žádají případné svědky havárie, ať již z místa nebo z okolních bytů, aby informace, které by přispěly k jejímu objasnění, předali policistům na jejich služebně v Soběslavské ulici číslo 2763 v Táboře, případně prostřednictvím telefonního čísla 974 238 250 či linky158. „Současně žádáme řidiče, kteří místem v tento čas projížděli a měli ve vozidle palubní kameru, aby poskytli policistům záznam,“ dodala policejní mluvčí.