Podzim v zookoutku v Malé Chuchli přivítá návštěvníky jelením troubením

Podzim patří parohatým i rohatým králům lesa a jejich námluvám. / Ilustrační foto

PRAHA – Proč se v říjnu z lesa ozývá zvláštní troubení? A jak těžké je pořádné jelení paroží? Nejen to můžete zjistit, pokud se v sobotu 7. října odpoledne vydáte do zookoutku u hájovny v Malé Chuchli. Akce s názvem To jsem z toho jelen vás blíže seznámí s hrdými králi českých lesů.

Zookoutek u hájovny v Malé Chuchli je součástí Záchranné stanice hlavního města Prahy pro volně žijící živočichy, kde nacházejí náhradní domov zvířata s trvalým handicapem, která se již nemohou vrátit zpět do volné přírody. Potkat tu můžete tři desítky druhů živočichů, mezi nimiž nechybí daněk skvrnitý, prase divoké, rys ostrovid, liška obecná nebo výr velký. Během akce věnované jelenům a dalším rohatým a parohatým obyvatelům českých lesů se o těchto zvířatech budete moci dozvědět spoustu zajímavostí. Od 14 až do 16 hodin vás čeká komentovaná návštěva jeleního výběhu i kvízová stezka. Potěžkat si budete moci jelení paroží a seznámíte se s vábničkami, které používají myslivci. Poslechnout si můžete mocné jelení troubení a zjistíte, jací další příbuzní těchto majestátních zvířat české lesy obývají. Vstup na akci je zdarma.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.