Jarní počasí vylákalo na silnice motorkáře. Staly se už i první nehody

nehody motorkářů na Písecku (zdroj Policie ČR)

PÍSECKO – Ačkoli je ještě zimní měsíc, počasí se tváří plně jarně. To zřejmě brzy vylákalo na silnice první motorkáře. To však sebou bohužel přináší první střety s jinými motorovými vozidly. O víkendu již policisté na Písecku vyšetřovali dvě nehody se zraněním.

K první z nich došlo v sobotu pár minut před desátou hodinou v písecké ulici Čelákovského k nájezdu silnice I/20. „Řidič osobního vozidla tovární značky Škoda Superb jel od centra, kdy při odbočování vlevo pravděpodobně nedal přednost v jízdě řidičce motorky tovární značky Yamaha, která přijížděla od silnice I/20 k nadjezdu nad zmíněnou hlavní trasou a došlo k čelně bočnímu střetu,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Žena po pádu utrpěla zranění, s nimiž ji zasahující lékař nechal převézt na ošetření do nemocnice. „Ve věci byly dopravními policisty zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ sdělil policejní mluvčí.

Druhou nehodu vyšetřovali stejní policisté po druhé hodině odpolední na trase mezi obcemi Dolní Novosedly a Záhoří. „Řidič motorky tovární značky Honda pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a jiným okolnostem a došlo ke střetu jeho přední částí do zavazadlového prostoru osobního automobilu Peugeot 5008, jehož řidič zpomalil z důvodu před ním jedoucího vozidla, které odbočovalo vlevo mimo komunikaci,“ uvedl Bajcura.

Při nehodě se zranil řidič Hondy. Muž byl Zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice. „Tato nehoda je řešena jako přestupek na úseku bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu,“ dodal policejní mluvčí.

Policisté proto připomínají řidičům motorek, aby dbali zvýšené opatrnosti. Silnice jsou stále pro jejich jízdu chladné a znečištěné zbytky posypového materiálu.

nehody motorkářů na Písecku (zdroj Policie ČR)
nehody motorkářů na Písecku (zdroj Policie ČR)
nehody motorkářů na Písecku (zdroj Policie ČR)
nehody motorkářů na Písecku (zdroj Policie ČR)