V Hostěradicích na Znojemsku se převrátil kamion plný selat

Foto: HZS JMK

ZNOJMO – Ve čtvrtek krátce po půl deváté ráno zasahovaly čtyři hasičské jednotky v obci Hostěradice na Znojemsku u nehody kamionu, který zůstal ležet na pravém boku. Uvnitř vozidla zůstalo 500 selat. Řidiče odvezla sanitka záchranářů do nemocnice.

K nehodě vyjely čtyři jednotky včetně jednotky ze stanice Brno-Přehrada, která se specializuje na zásahy s přítomností zvířat. Při nehodě kamionu se zranil jeden člověk. Skončil v péči záchranné služby. „Byl zraněný pouze lehce. Po ošetření jsme ho převezli do Znojma k další péči,“ upřesnila mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Jak popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška, uvnitř nákladového prostoru zůstalo uvězněno přes 500 selat. Hasiči si pomocí vyprošťovacího zařízení a rozbrušovací pily nejprve k selatům museli vytvořit přístup. Potom s pomocí pracovníků družstva pomáhali s přesunem zvířat do přistavených vleček. To trvalo přibližně dvě a půl hodiny. Veterinární správa na místě řešila uhynulé a zraněné kusy, kterých bylo několik desítek. Hasiči zabránili úniku provozních kapalin a zajistili prostor proti vzniku požáru. „Náš zásah v místě nehody skončil v 12.42 hodin. O odvezení kamionu se postará specializovaná firma,“ dodal Mikoška. Podle policejního mluvčího Davida Chaloupky není příčina nehody zatím zřejmá.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Foto: HZS JMK