Točna autobusů v Juřince se promění na klidovou zónu

Zdroj: Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Vedení města svolalo schůzi se zástupci osadního výboru a obyvateli Juřinky, aby společně diskutovali nad připravovanými projekty v této místní části. Na přetřes přišla revitalizace točny autobusů i výstavba rodinných domů.

Letos a v následujících letech v Juřince dojde k mnoha akcím. Mezi nimi i sanace skály pod zatáčkou na hlavní cestě, nové veřejné osvětlení či příprava chodníků v dolní části. Společně s osadním výborem připravují zastupitelé revitalizaci točny městské hromadné dopravy, kde vznikne klidová zóna s hřištěm pro děti, zázemím pro místní hasiče, konat se zde budou i společenské akce či promítání letního kina. Rozvoj Juřinky, stejně jako našich dalších pěti místních částí, patří rozhodně mezi priority radnice. Také proto jsme zde za posledních devět let investovali bezmála 40 milionů korun,“ řekl starosta Robert Stržínek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Město podporuje také výstavbu rodinných domů, celkem 21 parcel včetně technické infrastruktury nabízí k prodeji developerům, kteří by zde mohli vybudovat komplex domů. Diskutovalo se také o plánované revitalizaci sportovně kulturního areálu TJ Juřinka. I když je hotové stavební povolení, problém je v ceně projektu. Vedení proto bude hledat cesty, jak projekt zlevnit a zároveň využít dotace.