Nehoda na železničním přejezdu u Sovětic: Osobní vlak se střetl s traktorem

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADECKO – V úterý došlo k vážné nehodě na železničním přejezdu nedaleko obce Sovětice. Osobní vlak, který projížděl místem, se nečekaně střetl s traktorem. Ke srážce, která se odehrála v krátce po půl druhé odpoledne, bylo vysláno šest jednotek hasičů.

Důsledky nehody byly značné. Motorová část traktoru byla odtržena a následně došlo k zapálení pásu trávy podél železniční trati. Traktorista utrpěl zranění a potřeboval péči zdravotnické záchranné služby. Naštěstí, všichni cestující ve vlaku vyvázli bez zranění.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Cestující byli s pomocí hasičů evakuováni z vlaku a přivolaným evakuačním autobusem HZS Královéhradeckého kraje dopraveni do stanice Hněvčeves. Autobusem bylo odvezeno 21 osob vč. strojvedoucího, 2 osoby opustily místo nehody pěšky,“ sděluje mluvčí hasičů Martina Götzová.

Kromě evakuace cestujících hasiči zajišťovali kontrolu osob ve vlaku, poskytovali první pomoc zraněnému traktoristovi, hasili požár trávy podél trati a zabránili dalšímu šíření požáru. Zároveň se zaměřili na jímání unikajících provozních kapalin z poškozeného traktoru.

Do zásahu byly zapojeny jednotky profesionálních hasičů z Hořic, obě jednotky z Hradce Králové, Cerekvice nad Bystřicí, a také dobrovolná hasičská jednotka ze Sovětic a podniku Správa železnic.