Ostravský magistrát přispěje na rekonstrukci tramvaje z roku 1970, svého času byla velmi populární

Foto: DPO Jiří Boháček

OSTRAVA – Magistrát Městskému dopravnímu podniku přispěje na rekonstrukci historické tramvaje Tatra 752 z roku 1970. Dotaci ve výši 5,2 milionu schválili na květnovém zasedání zastupitelé města Ostravy. Právě renovovaný vůz patří k těm nejtypičtějším, které v sedmdesátých létech po Ostravě jezdily. Tento typ tramvaje byl mezi pasažéry značně oblíbený. Oceňovali zejména dobře řešený vnitřní prostor, nezaměnitelný design, velká okna, která se v době absence klimatizovaných vozů dala za horkého počasí snadno otevírat nebo naopak solidní tepelný komfort během zimních dnů.

Čtyřnápravový tramvajový motorový vůz čeká skutečně důkladná oprava. Týkat se bude všech elektrických agregátů včetně dosazení nové kabeláže, kompletního dokončení exteriéru a interiéru vozové skříně včetně stanoviště řidiče a pokladny průvodčího. Přibude taktéž dobový červenokrémový nátěr. Práce začnou už letos v červenci, s tím, že podle smluvních podmínek musí být dokončené nejpozději do konce roku 2025. „Tramvaj tohoto typu, takzvaná ‚té trojka‘, patřila dlouhá léta k nejvíce používaným tramvajím ostravského dopravního podniku. Dobře ji známe také z jiných českých měst a mnohé soupravy se dostaly i do zahraničí, včetně dalekého Taškentu v Uzbekistánu,“ připomněl náměstek ostravského primátora Břetislav Riger.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Foto: DPO Jiří Boháček

V roce 1988 se Tatra T3 dokonce objevila v Guinessově knize rekordů coby nejpočetněji vyráběný typ tramvaje na světě. „Rozhodli jsme se tedy podpořit renovaci tramvajového vozu, který byl vyrobený před zhruba čtyřiapadesáti lety, aby nyní získal svou původní podobu. Současná i příští generace tak uvidí, jak přesně vypadala tramvaj, která nás zařadila mezi takřečené tramvajové velmoci,“ doplnil náměstek.

Po plánovaných opravách bude souprava patřit do ostravské sbírky historických vozidel MHD, jež je třetí největší v České republice. Zrekonstruovaná tramvaj navíc poslouží Dopravnímu podniku Ostrava v průběhu různých kulturních a společenských akcí.

Tatra T3 byly vyráběné v rozmezí let 1962–1997, kdy jich z továrních provozů sjelo více než 14 000 kusů. Tehdejší Dopravní podnik města Ostravy je používal od roku 1965, kdy obdržel zásilku prvních 20 vozů. Hromadné vyřazování  souprav začalo s rokem 1996.