Startují kulinářské Pojez festy. Na své si přijdou všichni milovníci jídla. V jakých městech se konají?

Pojez fest, foto: Tomáš Perdel

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ- Už třetí ročník Pojez festů čeká na příznivce dobrého jídla a pití v Moravskoslezském kraji. Jedinečné festivaly v Ostravě, Karlově Studánce a Ostravici opět zviditelní kvalitní gastronomické podniky v kraji. Součástí festivalu budou kuchařské show a ochutnávky, návštěvníci se mohou těšit i na koncerty, školu čepování piva a program pro rodiny s dětmi. Vstup na akce V Ostravě-Vítkovících, Ostravici a Karlově Studánce je zdarma.

První Pojez fest startuje už příští sobotu 18. května v ostravských Dolních Vítkovicích a je spojený i s další akcí pro rodiny s dětmi. „Kromě skoro pěti desítek stánků a foodtrucků se skvělým jídlem a pitím, čekají na návštěvníky i kuchařské show, kde se podívají na přípravu světových specialit a zároveň budou moci pokrmy i ochutnat. Večer vystoupí zpěvák 7krát3,“ informoval jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism Petr Koudela.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pojez fest, foto: Tomáš Perdel

Na zájemce ve Vítkovicích čeká i Den s Technotrasou. „Projekt Technotrasa funguje na stejném principu jako Pojez, jen místo gastro podniků propojuje to nejzajímavější z industriálního a technického dědictví v regionu. Lidé se tak u jednotlivých stánků dozví něco zajímavého o řemeslech i technice, ale zároveň si budou moci mnoho věcí vyzkoušet. Podívají se na science show Velkého světa techniky a mnoho dalšího,“  sdělil Koudela.

Na webu POJEZU zájemci najdou přehled zapojených podniků, farem i obchodů. Další festy se uskuteční 10. 8. v Karlově Studánce, kde vystoupí Ben Cristovao a Jaroslav Uhlíř a 7. 9. v areálu bývalé pily na Ostravici, kde zahraje skupina Slza a Jaroslav Uhlíř.

Cílem Pojezu, Technotrasy a dalších aktivit krajské centrály cestovního ruchu je mimo jiné přilákat do regionu více návštěvníků, a to se postupně daří. „Těší mě, že náš region nabízí skvělé gastronomické zážitky, za kterými stojí si za to udělat výlet. Chceme ukázat, že region má i v tomto ohledu co nabídnout a že úroveň gastronomie se u nás rok od roku zlepšuje,“ řekla náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Šárka Šimoňáková s tím, že do Pojezu jsou zapojeny desítky podniků z celého kraje a jejich počet stále roste.