Ulicí Na Parkánech kolem bývalého pivovaru v Táboře v sobotu neprojedete

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

TÁBOR – Kvůli stavbě rodinného domu dojde o víkendu k úplné uzavírce ulice Na Parkánech. Řidiči tak musí počítat s objízdnou trasou. Uzavírka se dotkne také městské hromadné dopravy i dálkových linek.

Ulice Na Parkánech bude uzavřena v sobotu 18. května 2024, a to v úseku od bývalého pivovaru až k zatáčce u Kotnova. Jedná se o tah směrem na Horky, Malšice, Bechyni či Týn nad Vltavou. „Žádost podala stavební firma, která ve svahu pod komunikací číslo II/137 staví rodinný dům. Jedná se tedy o soukromou investici,“ zkonstatoval mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na sociální síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Úplná uzavírka silnice vznikne v místech za křižovatkou s ulicí nazvanou spojka Na Parkánech/Klokotská po křižovatku s ulicí Korandova a Klokotská (po konec hradeb). Vjezd bude povolen pouze vozidlům stavby. „Na uzavírku řidiče upozorní dopravní značení za hrází Jordánu, v Budějovické ulici a na Křižíkově náměstí, v opačném směru od Bechyně budou značky umístěny u lesoparku Pintovka a na Švehlově mostě. Hlavní objízdná trasa povede přes Údolní ulici,“ popsal Dvořák. Vjezd aut na Staré Město přes ulici nazvanou spojka Na Parkánech/Klokotská do ulice Klokotská zůstane bez omezení.

Jak to bude s linkami MHD?

Objízdná trasa pro autobusy číslo 30, 60 a 61 povede ulicí Klokotská, a to obousměrně z důvodu obsloužení všech zastávek. Za zastávku Kotnov (směr autobusové nádraží) bude zřízena náhradní zastávka v prostoru před Bechyňskou bránou.

Na linku číslo 30 dopravní firma Comett Plus nasadí malé autobusy, aby mohly bezpečně projet Klokotskou ulicí a Bechyňskou bránou. Z těchto důvodů bude ulice Klokotská vyblokována v místech od křižovatky s ulicí nazvanou spojka Na Parkánech/Klokotská směrem k Bechyňské bráně. V opačném směru směrem do Bechyňské brány bude platit zákaz vjezdu s výjimkou právě autobusů MHD.

Jak to bude s dálkovými linkami?

Bude zrušena zastávka Tábor, Na Parkánech a zřízena náhradní zastávka Tábor Lužnická, U Mostu. Objízdná trasa povede přes Údolní ulici.

Pro pěší platí již stávající stav, kdy se současnou částečnou uzavírkou silnice II/137 je zcela uzavřen chodník. Částečná uzavírka silnice číslo II/137 a úplná uzavírka chodníku je již povolena v termínech od 18. března 2024 do 18. března 2025.