Vyhrožovali bombou na soudu ve Znojmě. Kriminalisté je vypátrali

Foto: Městská policie Znojmo

ZNOJMO – V polovině dubna vyhrožoval bombou na soudu ve Znojmě čtyřiadvacetiletý muž z Brněnska s jeho známým. Kromě výpovědi k aktuální kauze se obával, že v moci justice už zůstane, neboť ho čekal nástup výkonu trestu pro jiné překročení zákona.

Muž s sebou vzal ke znojemskému soudu svého známého, který později vypověděl, že nejel zcela dobrovolně, ale z hlavního aktéra měl strach. Na nádraží ve Znojmě se pak potkali s jedním z jeho příbuzných, který jim půjčil svůj mobilní telefon bez sim karty. Vzhledem ke svému zdravotnímu hendikepu používal mobil jen pro datové služby (wi-fi). Nemohl tedy ani vědět, co bylo obsahem hovoru na tísňovou linku 112.  Informaci o uložení bomby pak v rámci hlasitého odposlechu předali oba výtečníci beze svědků. O tom, čí to byl nápad, se ovšem muži dosud neshodli, že to byla hloupost, uznali do protokolu oba dva. „Kriminalisté se na základě případů, které měly být projednávány, dostali oběma na stopu a případ objasnili. Obvinění čelí trestnímu stíhání pro přečin šíření poplašné zprávy, za což jim hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.