Pardubickým krajem se prohnal déšť a bouřky! Vytopil nádraží i sklepy

Foto: HZS Zlínského kraje

PARDUBICKÝ KRAJ –  Vítr a déšť, který v řádil v noci z neděle na pondělí, napáchal škody v celém kraji. Voda zaplavila podjezdy, silnice, a dokonce i nádraží.

Včera v podvečer vyjížděly první jednotky hasičů do Lázní Bohdaneč a Holic. „V Lázních Bohdaneč jednotka odstranila strom bránící průjezdu od Ždánic do Bohdanče. V Holicích musela na pomoc profesionálům vyjet i dobrovolná jednotka,“ uvedl mluvčí hasičů Miroslav Polák. Přívalový déšť s bouřkou tam nejprve zaplavil autobusové nádraží. Po propláchnutí kanalizační šachty voda začala odtékat. Současně se silnice z Holic do Roveňska zaplavovala vodou a bahnem a došlo i k dopravní nehodě auta, které skončilo mimo komunikaci, naštěstí se nehoda obešla bez zranění. V zaplaveném sklepě a garáži v Holicích majitel naměřil padesát centimetrů vody.

Na Orlickoústecku lidé hlásili zatopené zahrady a sklepy. V Krasíkově voda zatopila podjezd a v Hylvátech zacpaný mostek způsobil zaplavení silnice. Vítr také lámal stromy. Zastaven byl provoz na trati u obce Újezd u Chocně kvůli pádu stromu na koleje.