Přerov ožije sportem. Na přehlídku oddílů naváže basketbalový turnaj 3na3

Ilustrační foto Magistrát města Přerova

PŘEROV – Do míst, kde před šedesáti lety bývalo hřiště, se opět vrátí sportovní život. Alespoň na dva dny. Současné parkoviště na náměstí Přerovského povstání se v pátek 14. a v sobotu 15. června přemění ve sportoviště, na kterém bude v první den probíhat Den sportu města Přerova a druhý den se sem sjede více než dvacítka sportovních týmů, které si poměří síly v basketbale 3na3.

Lední hokej, fotbal, basketbal, volejbal, florbal, tenis, americký fotbal, atletika, plavání, vodní pólo, bikros, box, inline hokej, disc golf, karate, veslování, nohejbal, házená, rope skipping, gymnastika, mažoretky či badminton – to je výčet sportů, se kterými se budou moci lidé seznámit v pátek 14. června v rámci Dne sportu města Přerova. Ty na zakázku města organizuje přerovský sportovec Jan Leitkep. „Nabídka ukázat Přerovanům na jednom místě více sportů – a nalákat zejména mladší ročníky k pohybu – se nám moc líbila. Na ploše parkoviště budou probíhat i ukázky jednotlivých sportů, příchozí si většinu z nich budou moci na místě i vyzkoušet. Dopoledne sem přijdou žáci z přerovských škol, odpoledne, od 13.30 do 17 hodin, mohou přijít i děti s rodiči,“ konstatoval primátor města Přerova Petr Vrána. A organizátor Jan Leitkep dodává: „Rozhodli jsme se zejména dětem a jejich rodičům ukázat, jak široká je i v Přerově sportovní nabídka, a s trochou štěstí je pro sportování nadchnout. Navíc v pátek dopoledne, zhruba v čase od 10 do 12 hodin, se tu uskuteční basketbalový 3na3 Turnaj primátora, na který jsme pozvali studenty ze středních škol z Olomouce, Prostějova, Lipníka, Hranic a samozřejmě Přerova – své síly si tu změří až 16 týmů,“ uvedl Jan Leitkep.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Každý z oddílů a klubů bude mít na náměstí Přerovského povstání či před obchodním centrem Galerie Přerov svůj stánek s prezentací. „Návštěvníci zde najdou i stanoviště přerovské nemocnice, která stále hledá dárce krve. Protože se město Přerov snaží aktivně pomáhat s vyhledáváním prvodárců, bude i tady snaha je najít,“ podotkla vedoucí Kanceláře primátora Daniela Novotná.

Turnaj v basketbalu 3na3

V sobotu 15. června od 10 do 18 hodin se pak náměstí Přerovského povstání promění na hřiště uzpůsobené pro turnaj Chance 3×3 Tour, jehož součástí bude i street food festival. V loňském roce se tohoto přerovského turnaje, který se koná pod záštitou České basketbalové federace, zúčastnilo 40 týmů všech kategorií, což pořadatelé považovali za úspěch. A věří, že letos na něj navážou. „Vypsány budou opět kategorie dívky a chlapci do 18 let a hlavní mužská kategorie Elite. Hrát se bude na čtyřech hracích plochách systémem ‚skupina – pavouk‘,“ přiblížil organizátor akce Jan Leitkep. Připravena je i mokrá varianta – pokud by vytrvale pršelo, přemístili by se sportovci do Městské sportovní haly v Petřivalského ulici nebo do tělocvičny Střední školy technické v Kouřílkově ulici.