Strakonickou nemocnici čeká policejní cvičení na případný útok aktivního střelce

zdroj jihnem.cz

STRAKONICE – Tento týden proběhne v Nemocnici Strakonice rozsáhlé policejní cvičení, jehož cílem je nastavit a prověřit postupy pro případ, kdy by nemocnici napadl aktivní střelec. Toto cvičení bude simulovat reálnou situaci a proběhne v prostorech chirurgické ambulance v pavilonu operačních oborů. Pacienti se musí připravit na změny v provozu.

Cvičení se uskuteční ve čtvrtek 23. května 2024 od 11:00 do 14:00 hodin. Jeho hlavním cílem je edukace nemocničního personálu, který si osvojí základní praktické dovednosti při zvládání této kritické situace. Dobrá připravenost personálu může v krizové situaci ochránit nejen je samotné, ale i zdraví a životy pacientů a jejich doprovodu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na sociální síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Bezpečnost našich pacientů a personálu je pro nás prioritou. Toto praktické cvičení nám umožní lépe se připravit na mimořádné situace a zajistit, že naši zaměstnanci budou schopni efektivně reagovat. Teoretickou přípravou na krizové situace prošli zaměstnanci už začátkem letošního roku,“ uvedl náměstek ředitele Nemocnice Strakonice, MUDr. Michal Pelíšek, MBA.

Změny v provozu nemocnice ve čtvrtek 23. května 2024

Chirurgická ambulance bude standardně v provozu do cca 10:00 hodin. Po desáté hodině bude provoz akutní chirurgické ambulance přesunut do diabetologické ambulance v jižním křídle pavilonu operačních oborů v přízemí jižního křídla.

Provoz odborné chirurgické urologické poradny bude na celé dopoledne přesunut do Očkovacího centra v budově lékárny v areálu nemocnice v prvním patře.

Při vstupu do budovy pavilonu operačních oborů by měli pacienti přednostně využívat vstup přes jižní křídlo naproti prodejně zdravotnických prostředků.

zdroj: kraj-jihocesky.cz