DOMAŽLICE – Domažlice se znovu proměnily v město plné filmů, dětské radosti a hvězdných hostů. Mezinárodní festival Juniorfest přináší premiéry, soutěže i nezapomenutelné zážitky pro malé i velké diváky.
Zábava, premiéry i hvězdní hosté
Slavnostní zahájení letošního, už osmnáctého ročníku, se uskutečnilo ve středu 5. listopadu ve velkém sále Městského kulturního střediska v Domažlicích. Festival potrvá až do pondělí 10. listopadu.
Diváci se mohou těšit na pestrý výběr celovečerních i krátkometrážních snímků z celého světa, zbrusu novou soutěž krátkých filmů i české premiéry zahraničních titulů. Součástí programu je také pitchingová sekce, v níž studenti evropských filmových škol představují své nové filmové projekty.
Tradiční ocenění Zlatá rafička za přínos tvorbě pro děti a mládež letos převezmou herecké osobnosti Naďa Konvalinková a Marek Eben.
Festival spojuje celé západní Čechy
Juniorfest se rozrůstá a propojuje celý region. „Festivalovými městy letos jsou kromě Domažlic i Horšovský Týn, Dobřany, Plzeň, Klatovy a Přeštice,“ uvedl mluvčí města Domažlice Josef Babor.
