Dětská pohotovost v Klatovské nemocnici zůstává v roce 2025 v omezeném režimu, a to z důvodu, že nedošlo k očekávané změně v legislativě. Služba je dostupná pouze od 1. do 15. dne v měsíci. Ve druhé polovině měsíce musí rodiče vyhledat pomoc například v Domažlicích nebo jiných nemocnicích v kraji.
„Na službách se podílí jen malá část místních dětských praktiků a doplňují je pediatři nemocnice, kteří ale primárně obsluhují hospitalizované pacienty, novorozenecké oddělení a ošetřují dětské pacienty ve vážných stavech,“ uvedl mluvčí Klatovské nemocnice Jiří Kokoška.
Mohlo by vás zajímat
V říjnu 2024 musela Klatovská nemocnice omezit provoz dětské pohotovosti na první polovinu měsíce kvůli nedostatku lékařů, což byl dlouhodobý problém v celé zemi. Pohotovost tak fungovala vždy od 1. do 15. dne v měsíci, zatímco ve druhé polovině museli rodiče využívat zařízení v Domažlicích nebo jiných lokalitách. Nemocnice se snažila zajistit péči v maximálním rozsahu, ale personální kapacity byly omezené.

