Klášterní zahrady ožijí světem včel
Zahrady kapucínského kláštera v Opočně se v sobotu 13. června od 9 do 12 hodin promění v místo, kde budou hlavní roli hrát včely, med a tradiční včelařství. Medové dopoledne pořádají Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou společně s Českým svazem včelařů, z. s., Základní organizací Opočno.
Ochutnávky, úly i včelařské vybavení
Návštěvníci budou moci ochutnat med od opočenských včelařů a zblízka si prohlédnout vybavení, které včelaři při své práci používají. Součástí programu bude také možnost nahlédnout do včelích úlů a lépe poznat život těchto nenahraditelných opylovačů.
Ve 9.30 hodin začne komentovaná prohlídka včelí stezky, která přiblíží zajímavosti ze světa včel a jejich význam pro přírodu i člověka.
Program nabídne zážitky pro celou rodinu
Na své si přijdou také nejmenší návštěvníci, pro které bude připraven dětský včelí koutek. Součástí Medového dopoledne bude rovněž prohlídka kapucínského kláštera, která doplní přírodně zaměřený program o historický rozměr.
Pro návštěvníky bude zajištěno občerstvení, parkování je možné na Kupkově náměstí a vstupné na akci zůstává dobrovolné. Medové dopoledne tak nabídne příjemnou příležitost strávit sobotní dopoledne v jedinečné atmosféře klášterních zahrad a poznat svět včel zblízka.

