Nehoda se stala v sobotu 20. června odpoledne ve Smetanově ulici. „Průběh nehody si koloběžkářka nepamatuje. Zdravotnická záchranná služba ji s podezřením na středně těžké poranění hlavy transportovala do českolipské nemocnice. Na otázku policistů, co před jízdou vypila, žena odpověděla, že toho bylo hodně. Do kontrolního přístroje nadýchala 3,33 promile alkoholu,“ popsala policejní mluvčí Ivana Baláková.
Až se po vážném úrazu uzdraví, čeká ji správní řízení. „Za jízdu pod vlivem alkoholu jí hrozí pokuta v rozpětí od 25 tisíc do 50 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí. „Vzhledem k tomu, že jela na elektrokoloběžce Aerium T 350 PRO Blue s nižším výkonem, zákon na tento dopravní prostředek pohlíží jako na jízdní kolo a ne motorové vozidlo. Z uvedeného důvodu nemůže být za svou opileckou jízdu trestně stíhána pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky,“ vysvětlila Baláková.
