Nehoda se stala v úterý 23. června krátce po poledni v lesním úseku u Kuřívod. „Řidič z povolání s dodávkovým firemním vozidlem usnul za volantem a naboural do svodidel. Od nich se dodávka odrazila, několikrát se převrátila přes střechu a skončila opět na čtyřech kolech. Muž přitom utrpěl blíže nespecifikované zranění, se kterým ho zdravotnická záchranná služba letecky transportovala do liberecké nemocnice,“ informovala policejní mluvčí Ivana Baláková.
Policie upozorňuje, že riziko mikrospánku je v období vysokých letních teplot výrazně vyšší. „Typickými projevy únavy jsou časté zívání, těžká víčka a pálení očí, záškuby hlavy, trhavé pohyby volantem nebo svalová slabost. Pokud některý z těchto příznaků na sobě zpozorujete, při nejbližší možné příležitosti zastavte, protáhněte se, případně si zdřímněte nebo se při řízení vystřídejte,“ uvedla Baláková.

Pomoci může také dostatečný pitný režim, lehčí strava nebo moderní asistenční systémy, které dokážou rozpoznat známky únavy a řidiče včas upozornit. Policisté zároveň připomínají, že mikrospánek nelze překonat silou vůle a apelují na řidiče, aby za volant usedali pouze dostatečně odpočatí.
