Řidič autobusu přivolal městskou policii krátce po půl páté odpoledne. Oznámil, že má ve voze agresivního cestujícího, který vulgárně pokřikuje, mlátí rukama do autobusu a odmítá vystoupit.
Řidič mu prý nezastavil, svědkové to viděli jinak
Na zastávku Pod Babou proto vyrazila hlídka z okrsku Jižní Svahy. „O několik chvil později se strážníci setkali s označeným agresorem, který je jim dobře známý z dřívějších setkání v rámci nejrůznějších řešení. Dotyčný, který byl zjevně pod vlivem alkoholu, vyhověl výzvě, opustil autobus a ke svému jednání uvedl, že jej naštvalo, když pozdě zmáčkl tlačítko pro zastavení vozu v zastávce a řidič již nestačil zastavit,“ popsal zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík.
Výpověď řidiče a svědků však podle městské policie popisovala jiný průběh události. Cestující se měl nevhodně chovat už během jízdy. Když jej řidič upozornil na porušování zákona a přepravního řádu, konflikt se vyhrotil. Muž začal řidiče slovně napadat, odmítal vystoupit a několikrát udeřil do ochranného skla jeho kabiny.
Opilým cestujícím hrozí vysoká pokuta
Po zásahu strážníků mohl zpožděný autobus pokračovat v cestě. Podnapilý cestující odešel domů pěšky. „Protiprávním jednáním agresivního cestujícího, které spočívá jak ve spáchání přestupku proti občanskému soužití, tak i přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, se nyní bude zabývat správní orgán,“ dodal Janík.
Městská policie připomněla, že lidé zjevně pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky nesmějí pobývat v prostředcích veřejné dopravy, pokud svým stavem ohrožují sebe, ostatní, majetek či veřejný pořádek. Za porušení tohoto zákazu může hrozit pokuta až 20 tisíc korun.
