Muž a žena společně vnikli do prodejny v centru krajského města, kde ukradli tři elektrokoloběžky za 131 tisíc korun. Při vloupání navíc způsobili škodu za 55 tisíc korun. „Mladý muž potom jednu z odcizených koloběžek řídil, i když byl v té době pod vlivem drog, na mokré vozovce nezvládl řízení a havaroval, byť má soudem zakázáno řídit motorová vozidla až do června letošního roku,“ dodala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Zloděje viděl při krádeži muž bydlící poblíž, který vše oznámil na linku městské policie. Strážníci mladého zloděje po havárii na koloběžce zadrželi a předali policistům.
Zloděj, který měl u sebe nářadí určené k páčení dveří a další pomůcky určené k vloupání do objektů, skončil v policejní cele. „Ženě se podařilo z místa utéct. Kriminalisté ji vypátrali následující den v jejím bydlišti v Ostravě. Žena se přiznala a policistům řekla, kde je druhá odcizená koloběžka. Policisté vypátrali i třetí odcizenou koloběžku a všechny vrátili majiteli,“ vylíčila Kozumplíková.
Oba nyní čelí obviněním, kvůli kterým mohou strávit až pět let ve vězení. „Mladý muž má v rejstříku trestů dva záznamy za ublížení na zdraví a výtržnictví, žena prozatím nebyla soudně trestaná,“ doplnila mluvčí.

