Akce, probíhající už po druhé, má jednoduchý princip: přineste hračku, kterou už vaše děti nepoužívají, a pošlete ji dál tam, kde udělá skutečnou radost. Také můžete přispět finančně. Pavilon B2, kde má Nábytková banka v Pražské ulici sklady, najdete 15. prosince od 12:00 do 18:00 hodin velmi snadno. Jde o druhý vstup vpravo od hlavní brány.
Vítány jsou hračky čisté, funkční a vhodné k dalšímu používání. Kdo nemá možnost dorazit přímo na SWAP, může hračky odevzdat i během celého tohoto týdne od 9 do 12 hodin. Tato flexibilita pomáhá zapojit širší veřejnost a každoročně významně rozšiřuje počet darovaných věcí. Díky tomu se daří naplnit sklady tak, aby pomoc proudila dlouhodobě a cíleně.
Mohlo by vás zajímat
Sesbírané hračky nezůstanou jenom symbolem jednoho adventního dne. „Hračky budeme postupně předávat v průběhu roku 2026 do rodin, které u nás mají podanou žádost o materiální pomoc či organizacím pečujícím o děti,“ uvádějí organizátoři z Nábytkové banky. Každý dar tak přináší světlo nejen o Vánocích, ale i během měsíců, kdy je podpora často ještě potřebnější.


