Od rána 31. prosince do půlnoci vyjížděli policisté ke 366 událostem. Od půlnoci do šesté hodiny ranní Nového roku pak řešili dalších 185 případů. Na tísňové lince i v ulicích se prakticky nezastavili.
Nejčastěji hlídky zasahovaly u požárů, těch bylo nahlášeno 65. Dalších 37 výjezdů se týkalo hádek, narušeného občanského soužití a rušení nočního klidu. Velký díl práce připadl také na dopravu. Policie eviduje 124 nehod, na nichž se výrazně podílela ledovka a nepřizpůsobená rychlost.
Mohlo by vás zajímat
K nejvážnější nehodě vyjížděli policisté odpoledne k Semicím na Nymbursku. Popelářský vůz tam vyjel ze silnice a narazil do stromu. Tři muži ve vozidle utrpěli zranění, dva skončili v nemocnici a třetí na místě zemřel. Okolnosti tragédie dál prověřují nymburští kriminalisté.
Velkou část telefonátů tentokrát souvisela se zábavní pyrotechnikou a s novými pravidly, která platí od začátku prosince. „S ohledem na novelu zákona o pyrotechnických výrobcích, která začala platit od 1. prosince 2025, je zakázáno odpalování hlučné a nebezpečné zábavní pyrotechniky v okolí nemocnic, domovů pro seniory či stacionářů, domovů pro osoby se zdravotním postižením, záchranných stanic, útulků nebo zoologických zahrad,“ uvedla tisková mluvčí policie Michaela Richterová.
V souvislosti se zákazem používání ohňostrojů a petard na těchto místech přijala policie na tísňové lince 158 celkem 74 oznámení, která hlídky na místě prověřovaly. Ve srovnání s předchozími oslavami příchodu Nového roku bylo událostí zhruba o stovku víc. Na linku bohužel volali i opilci, jejich hovory museli operátoři rychle ukončovat, aby zůstala volná pro skutečné nouzové situace.


