Cestu k zásahu komplikovali neukáznění řidiči zejména kamionů, kteří netvořili záchrannou uličku a prodloužili tak čas dojezdu. „Jednotky dorazily na místo krátce po 5. hodině ranní. Hasiči průzkumem zjistili, že ve vozidle zůstali zaklínění řidič i spolujezdec. „K jejich vyproštění museli použít dvě sady hydraulického vyprošťovacího zařízení. Obě osoby se podařilo vyprostit během 20 minut, svým zraněním však na místě podlehly,” popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.
Další pomoc během vyšetřování nehody ze strany policie nebyla potřeba a jednotky se vrátily na základny. Po půl osmé ráno se hasiči na místo vrátili, aby zlikvidovali únik provozních kapalin a asistovali při překládce nákladu z havarovaného vozu. Na závěr provedli úklid komunikace a v 9.25 hodin zásah na místě ukončili.
Mohlo by vás zajímat
Podle policejního mluvčího Petra Valy se řidič dodávky nedostatečně věnoval řízení a naboural do zadní části nákladní soupravy, která dojížděla do kolony. Nehoda měla tragické následky, řidič i spolujezdec z dodávky na místě zraněním podlehli. Dálnice byla hodinu zcela neprůjezdná, řidiči museli sjíždět na ulici Vídeňská. Po šesté hodině ranní byl zprůjezdněn alespoň odstavný jízdní pruh ve směru na Vyškov, přesto se v místě tvořily dlouhé kolony.
„Přesnou příčinu a okolnosti nehody stále vyšetřují dálniční policisté. Alkohol byl u řidiče nákladního vozidla vyloučen dechovou zkouškou, u šoféra dodávky budou nařízeny krevní odběry. Krátce po deváté hodině byla dálnice D1 ve směru na Vyškov průjezdná oběma pruhy. Za nehodou se však vytvořila dlouhá kolona dosahující až na Vysočinu. Při rozjíždění buďte opatrní,” upozornil policejní mluvčí Petr Vala.

