Dívka zmizela ze zařízení v ulici Budějovická v pondělí 25. května a od té doby o sobě nepodala žádnou zprávu a není kontaktní. „Pohřešovaná dívka má zdravotní obtíže, které si vyžadují pravidelné podávání léků, které u sebe nemá. Při vysazení léčby tak může být v ohrožení,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Policisté prověřovali místa, kde by se dívka mohla pohybovat, kontaktovali rodinu, kamarády i známé. Z šetření vyplynulo, že zřejmě zamířila do Třebíče a poté mohla pokračovat do jiné části republiky. Policisté nevylučují, že se pohybuje ve společnosti vrstevníků. Dívka má bydliště na Chrudimsku.
Pohřešovaná je asi 160 centimetrů vysoká, má tmavé rovné vlasy a výrazně si maluje oči. „Na sobě by mohla mít oblečený krátký upnutý top světlé barvy (zřejmě bílé) a světlé kraťasy. Dále u sebe měla zavazadlo tyrkysové barvy. Mohla by mít na pravé paži nalepený bílý kulatý čip senzor pro monitorování a obvázaný kotník,“ doplnila mluvčí.
Pokud jste dívku někde viděli nebo máte informace o tom, kde by se mohla nacházet, volejte linku 158.

