Do řešení této mimořádné události se zapojily jednotky z pěti brněnských stanic HZS, jednotka Správy železnic a dvě jednotky dobrovolných hasičů. „Z objektů jsme evakuovali přibližně 150 lidí a další stovky lidí evakuovali policisté. Na ulici Nové sady jsme zřídili evakuační středisko, kde lidé našli zázemí ve stínu a mohli se občerstvit – této možnosti využilo přibližně 90 osob. Akce na místě skončila krátce před 13. hodinou,” popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

