Na noční Plzeň si posvítili strážníci
V ulicích Plzně pokračují během prázdnin zvýšené kontroly zaměřené na noční život ve městě. Po policistech vyrazili do centra také strážníci Městské policie Plzeň, kteří tentokrát uskutečnili další akci s názvem Centrum.
Hlídky služebny Střed se zaměřily na místa, kde se v noci nejčastěji hromadí lidé a kde mohou vznikat problémy. Kontrolovaly okolí barů, hudebních klubů i večerek, kde se návštěvníci často zastavují i v pozdních hodinách.
Strážníci hlídali také dodržování zákazu konzumace alkoholu na vybraných veřejných místech, hlučné chování nebo přestupky řidičů.
Alkohol u mladistvých odhalili pětkrát
Nejvíce pozornosti během akce upoutaly případy mladistvých, kteří pili alkohol. Strážníci během jediné noci odhalili pět nezletilých pod vlivem alkoholu. Nejvyšší naměřená hodnota patřila chlapci, u kterého přístroj ukázal 0,99 promile.
„Ve všech případech bude věc oznámena orgánu sociálně-právní ochrany dětí. Nešlo přitom o případy zjištěné v hudebních klubech ani o alkohol prodaný ve večerkách,“ uvedla mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.
Opilý muž skončil na záchytce
Strážníci během kontrol řešili také další problémy spojené s nočním provozem v centru. Několik lidí se dopustilo přestupků proti veřejnému pořádku, další porušili zákaz konzumace alkoholu na místech, kde ho městská vyhláška zakazuje.
V jednom případě byl stav člověka natolik vážný, že strážníci zajistili jeho převoz na protialkoholní záchytnou stanici.
Mohlo by vás zajímat
V centru má být hlavně bezpečno
Městská policie bude v podobných kontrolách pokračovat i během dalších prázdninových týdnů. Cílem není jen řešit problémy, ale hlavně jim předcházet a zajistit, aby centrum zůstalo bezpečným místem pro obyvatele i návštěvníky.
„Smyslem těchto opatření je předcházet problémům dříve, než vzniknou,“ doplnila Jana Pužmanová.

